Torgu Kuningriik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Torgu Kuningriik

Koht olemiseks.
 
PealehtLatest imagesOtsiRegistreeriLogi sisse

 

 Sõrve vald

Go down 
AutorTeade
Tanel




Postituste arv : 2
Join date : 08/01/2011

Sõrve vald Empty
PostitaminePealkiri: Sõrve vald   Sõrve vald I_icon_minitimeLaup Jan 08, 2011 3:01 pm

Tere,

mina täna mõtlen siin, et Torgu vald, miks see hea on?

Raske on põhjendust leida sellisele asutusele kui aus olla. Kohalik identiteet?
Salme + Torgu = Sõrve vald

Kool on Salmel, arstiabi on Salmel, kultuurimaja on Salmel, sporti teha saab Salmel. Viimast kolme olen ka ise kasutanud ja kogenud Torgu valla elanikuna.

Tõesti raske on taibata, miks on vaja eraldi vallavalitsust?

Sellised mõtted tulevad lihtsamini siis, kui istud juba teist päeva lumevangis ja külatee on lükkamata, Orissaarest pärit vallavanem ütleb telefonis: "aga Sa ju ei ela siin". Sealjuures juba mitu aastat elanik, makse maksnud ja ka pidevalt kohapeal elanud. See kokkuvõttes on muidugi väike point, rasked ajad ja vähe masinaid ja raha jne, arusaadav mõneti.

Hakkan nüüd jala minema... Hea, et on naaberkülas inimesi, kes oma auto laenavad, et minna pisut asju ajama.
Tagasi üles Go down
Tiit Põl
Külaline




Sõrve vald Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sõrve vald   Sõrve vald I_icon_minitimeEsm Jan 10, 2011 10:07 am

Vabandan rumala küsimuse pärast. Tõepoolest ma ei teadnud.
Tanel on sissekirjutatud ja elab vallas alates 16.06.2009.a. Kui enne lume tulekut traktoristiga (põliselanik) kõik teed läbi sõitsime, küsis ta minu käest, kas selles majas keegi elab, ma ka ei teadnud, kas pidevalt elab.
Vallal on kohustus kohalike elanike teid sõidetavatena hoida.
Natuke oli mul ebaõnne ka. Esimene kord kui Tanel helistas, see oli jõulu esimesel pühal kell 11.08 ja eelmisel päeval oli tuisk ja lumesadu. Teine kord oli jälle lumelükkaja traktor katki ja vahetus võttis veidi aega.
Üks asi on vallal tegemata, see on tee avaliku kasutuse leping, mis tähendab siis seda, et maa omanik lubab sellel teel kõigil sõita ja vald kohustub teed remontima ja talihooldust tegema. Lepingu olemasolul saaks vald sel puhul riigi käest teehoolderaha
ca 1066 EEK aastas. ( Ruudi tee nr.8070261, pikkusega 260m)
Tegelikult elan ka Torgu vallas ja olen ka sissekirjutatud, aga ema on 83, elab üksi ja nädalavahetustel pean seal käima. Selle tegemata lumelükkamise pärast ka vabandused. Kui mõelda, mida oleks pidanud tegema, et sellist vabandamise vajadust ei tekiks- tean nüüd küll.
Sõrve vallast- arvan, et see aeg on mõõdas ja küllap Saaremaal tehakse üks vald.
Millal, pole minu otsustada.
Ja veel. Olen tänulik kõikmõeldavate ettepanekute, märkuste ja kriitika eest. Paljud asjad võiksid olla paremini, kui info paremini liiguks.
Tiit Põld
Tagasi üles Go down
Tanel




Postituste arv : 2
Join date : 08/01/2011

Sõrve vald Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sõrve vald   Sõrve vald I_icon_minitimeEsm Jan 10, 2011 3:51 pm

Tsiteerin: :
Üks asi on vallal tegemata, see on tee avaliku kasutuse leping, mis tähendab siis seda, et maa omanik lubab sellel teel kõigil sõita ja vald kohustub teed remontima ja talihooldust tegema. Lepingu olemasolul saaks vald sel puhul riigi käest teehoolderaha
ca 1066 EEK aastas. ( Ruudi tee nr.8070261, pikkusega 260m)
Tiit Põld

Tänud tagasiside eest. Kas vastava lepingu tegemisele saan kuidagi ise kaasa aidata - maaomaniku digiallkiri hankida ntks? Hea meelega korraldaks asja ära, pisut abiks siis oleks vallale rahaliselt seegi.

Ning hea teada, et vallavanem ka ikka kohapeale kirjutatud Smile Sellega siis selge, muidu küla räägib, et Orissaare ja Orissaare. Polnud ka plaanis kuidagi terav olla, vahel kisub tundeliseks.

Üks vald 'Saaremaa' kõlab kah mõistlikult kindlasti.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Sõrve vald Empty
PostitaminePealkiri: Re: Sõrve vald   Sõrve vald I_icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Sõrve vald
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Sõrve tuletornilinnak
» Sõrve Militaarmuuseum
» Taga-Sõrve rahvale
» Sörve tüdruk eurovisioonil
» Sörve keele aabits

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Torgu Kuningriik :: Riigielu :: Mõtted-
Hüppa: