Torgu Kuningriik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Torgu Kuningriik

Koht olemiseks.
 
PealehtLatest imagesOtsiRegistreeriLogi sisse

 

 uus vallavanem

Go down 
2 posters
AutorTeade
Tarmo Noot




Postituste arv : 6
Join date : 28/10/2009

uus vallavanem Empty
PostitaminePealkiri: uus vallavanem   uus vallavanem I_icon_minitimeEsm Nov 30, 2009 2:04 pm

kuuldavasti üks kandidaat juba olla olemas, keegi proua keskerakonnast.
kas volikogu ühe seast saabki üldse valiku teha ja veel hea valiku?

kutsun üles kandidaati ennast tutvustama, oma meeskonnast ja plaanidest rääkima kui sellised juba olemas. Essee teemal "Torgu vald aastal 2014" sobiks ka.
Tagasi üles Go down
Epp

Epp


Postituste arv : 36
Join date : 01/10/2009
Age : 69
Asukoht : Sõrve (Sääre-Imara)- Kuressaare

uus vallavanem Empty
PostitaminePealkiri: uus vallavanem   uus vallavanem I_icon_minitimeTeis Dets 01, 2009 4:45 pm

Miks ei peaks saama ühe seast ühte valida? Mulle tundub, et isegi väga hästi saab. Hoopis kergem valik kui mitme kandidaadi puhul. Ja valiku headust ei garanteeri ka väga lai valik.
Mis aga puutub vallavanema plaanidesse, siis selle jaoks on olemas valla arengukava. Teatavasti on vallavalitsus ja vallavanem selle juhina täidesaatev organ ja nii peabki ta seadustest tulenevaid ülesandeid täitma.
Torgu Kuningriik on küll väga hea reklaamitrikk, aga kahjuks ei saa selle kaudu siiski kohalikku elu korraldada. Vähemalt seni kui asume Eesti Vabariigis.
Mis aga meie Torgu vallast üldse saab, see on tõesti huvitav küsimus ja essekonkurss valitud teemal võiks olla kõigi vallaelanike jaoks, siis oleks ka millegi alusel hakata seda arengukava üle vaatama nagu ikka jälle seda seadus ette näeb.
Ilusat jõuluootust kõigile ja jõudu töötegijatele!
Epp
Tagasi üles Go down
http://isetehtud.page.tl
Tarmo Noot




Postituste arv : 6
Join date : 28/10/2009

uus vallavanem Empty
PostitaminePealkiri: Re: uus vallavanem   uus vallavanem I_icon_minitimeKolm Dets 02, 2009 1:04 pm

jah saab ühe valiku hulgast vallale juhi küll määrata, mitte valida.
valida saab hulgast.
mul ei ole valgustatud monarhia vastu Torgu vallas midagi, lihtsalt mul pole veel selleks aega.

arengukavast lähtus ka vist eelmine vallavanem. see oli vegeteerimine, võib-olla seadusekuulekas selline, aga igal juhul vallale kulukas.

kui valla juhtimisse muutust ei tooda, ei näe Torgu vallal perspektiivi.
vallavanem peaks evima visiooni, mitte ootama käske volikogult.
peaks omama intsiatiivi, tarkust ja tahtmist, võtma initsiatiivi, et nägemused ja rahva soovid plaaniks vormida ja volikogule otsustamiseks tuua. Niiviisi.
Tagasi üles Go down
Epp

Epp


Postituste arv : 36
Join date : 01/10/2009
Age : 69
Asukoht : Sõrve (Sääre-Imara)- Kuressaare

uus vallavanem Empty
PostitaminePealkiri: ikka uuest vallavanemat   uus vallavanem I_icon_minitimeKolm Dets 02, 2009 6:02 pm

Ei ole minulgi aega siin kohaliku omavalitsuse korralduse seadust selgitada. Kes teada tahab, loeb ise. Ja isikliku arvamuse kohaselt oleks Torgu vallale parim üks valgustatud monarh, isegi ilma visioonita, visiooniga muidugi veel parem - oluline on valgustatus. Mitme monarhiga aga kisub asi vägisi jamaks. Eks pikemalt valla asjadega kursis olevad inimesed veel mäletavad neid mitme valitseja vahelisi vägikaikavedamisi õiguskantslerini välja. Aga noh, neid inimesi ka küll, kellele oluline, et oleks tsirkust.
Tagasi üles Go down
http://isetehtud.page.tl
Tarmo Noot




Postituste arv : 6
Join date : 28/10/2009

uus vallavanem Empty
PostitaminePealkiri: Re: uus vallavanem   uus vallavanem I_icon_minitimeNelj Dets 03, 2009 12:59 pm

jäägu need monarhide võitlused ajalukku ja valimised sai ka 18.10 läbi.

valla tuleviku seisukohast teeks head kui välditaks vastandumisi stiilis "omad/võõrad, võimul/opositsioonis, põlised sõrulased/vaid registrisõrulased"

isegi need 15 uut torgu valla elanikku, kes ennast registrisse kandsid 1 kuu enne valimis, et siin valimistel oma hääl anda, tuleb nüüd lugeda värdväärseteks, hinnata nende arvamusi, nägemusi. juhul muidugi kui nad taas mujale lahkunud pole.

volikogu peab siin suunanäitajaks saama ja ühise asja nimel igasugusest vastandumisest valimistulemustest johtuvalt loobuma. 4/3 seis eeldab eemärgipärast tegutsemist koos, vaid nii saavad valla kõigi kodanike huvid ja arvamused kaitstud.

õiguskantsleri poole julgen soovitada ka valla volikogul pöörduda kui kahtlusi, kuidas üht või teist seadusepügalat tõlgendada. mina pöördusin ja sain ühese vastuse. liiga pikk, et siia lugemiseks üles panna, saadan volikogu esimehele ja valla valimiskomisjoni esimehele, teavad tulevikus seaduserikkumisi vältida.

tsirkuse kohta arvamus puudub, ma ju ei tea, mida Epp tsirkuseks peab?
Tagasi üles Go down
Epp

Epp


Postituste arv : 36
Join date : 01/10/2009
Age : 69
Asukoht : Sõrve (Sääre-Imara)- Kuressaare

uus vallavanem Empty
PostitaminePealkiri: jääks vallavanema juurde   uus vallavanem I_icon_minitimeNelj Dets 03, 2009 5:23 pm

Nii see maailma elu käib, et alustame huvist uue vallavanema vastu ja jõuame välja selleni, mida peab volikogu tegema hakkama.
Tsirkust aga näidatakse alati 1.jaanuaril televisioonis - millisel kanalil tänapäeval, ei oska juhatada, aga igal juhul on seal mööda nööri käimist, kondiväänamist, mõned klounid ja muu seesugune ja seda ma tsirkuseks peangi.
Tagasi üles Go down
http://isetehtud.page.tl
Tarmo Noot




Postituste arv : 6
Join date : 28/10/2009

uus vallavanem Empty
PostitaminePealkiri: Tarmo Noot   uus vallavanem I_icon_minitimeReede Dets 04, 2009 11:36 am

Selleks volikokku ju rahva esindajad rahva poolt valitigi, et volikogu otsustaks ja vallavalitsus teeks seda, mida rahvas arvab vaja teha olevat.
Mina olen rahvas, ütlen, mida ja kuidas tahan, et valda juhitaks, nagu ka Teie olete rahvas, Epp. Öelge ka julgelt.

Et uus vallavanema kandidaat ei pruugi seda foorumit lugeda, ehkki võiks, teen siis talle päringu tema nägemuste kohta koos mõningate küsimustega ja vastuste saabudes, informeerin ka foorumis.
Tagasi üles Go down
Epp

Epp


Postituste arv : 36
Join date : 01/10/2009
Age : 69
Asukoht : Sõrve (Sääre-Imara)- Kuressaare

uus vallavanem Empty
PostitaminePealkiri: rahvast kah   uus vallavanem I_icon_minitimeReede Dets 04, 2009 2:16 pm

Ei pruugi olla, et keegi veel sedasama tahab mida mina ja mina pole üldse rahvas, vaid oma meelest ikka isiksus.
Tagasi üles Go down
http://isetehtud.page.tl
Sponsored content





uus vallavanem Empty
PostitaminePealkiri: Re: uus vallavanem   uus vallavanem I_icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
uus vallavanem
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Torgu Kuningriik :: Riigielu :: Vallaelu-
Hüppa: