Torgu Kuningriik

Koht olemiseks.
 
PealehtCalendarKKKOtsiLiikmete nimekiriKasutajagrupidRegistreeriLogi sisse

Share | 
 

 "Kodukant" ootab infot internetiprobleemidest

Go down 
AutorTeade
Kaupo Vipp

avatar

Postituste arv : 181
Join date : 09/09/2009
Age : 56
Asukoht : Türju küla, Vabuaia tn. 1

PostitaminePealkiri: "Kodukant" ootab infot internetiprobleemidest    Teis Jan 18, 2011 10:35 am

Allpool edastatud kirjale saab vastata aadressil
katrinuu@gmail.com

Tere!
Eelmisel nädalal saadeti Siseministeeriumist kooskõlastamisele määruse „Meetme „Internetiühenduste kättesaadavuse parandamine uue põlvkonna elektroonilise side võrgu kasutuselevõtuga piirkondades“ tingimused“ eelnõu. Dokumendifailid leiate eelmisel nädalal saadetud kirjast (saadetud 10. jaanuaril 2011).
Kodukandi võrgustikust tuli määruse kohta mõned küsimused, mille edastasin Siseministeeriumisse. Ühele küsimusele saime vastuse, edastasin selle eelmisel nädalal (10.01.2011).
Teised küsimused ja ettepanekud ootavad veel vastust, mille kohta öeldi Siseministeeriumist järgmist:
"Et eelnõu oli eelmisel nädalal mitmel pool paralleelsel kooskõlastamisel, laekus jooksvalt mitmeid ettepanekuid ja küsimusi. Ajaliselt ei olnud võimalik neile kõigile jooksvalt vastata, kuid kõik koondatakse lõplikku vastustabelisse ja saadetakse järgmise nädala jooksul ettepanekute/küsimuste autoreile. Seirekomisjoni protokolli lähevad Teie küsimused samuti sisse, need võetakse kindlasti eelnõu kinnitamisel arvesse. Vastas: Sigrid Soomlais"

Kodukandi poolt edastatud küsimused ja ettepanekud olid järgmised:
Sihtgrupi poolt ettepanek:
Kasusaajate hulk ei peaks olema taotluse hindamisel suure tähtsusega. Pigem tuleb hindamisel arvestada, milline on olukord(kehv) täna ja millist soovitakse(väga hea) saavutada. Seada määruses toetamise tingimused selliselt, et toetust leiaks piirkonnad, kuhu lairibaühenduse rajamine ei ole otstarbekas vähese kasutajate arvu tõttu.
Lisainfona näide: näitkes Harjumaal, Raasiku vallas, Kiviloo külas ei ole normaalset mobiililevi, ega ka internetiühendust, samas asub küla ca 30-35 km kaugusel Tallinnast. Elanikke on suhteliselt vähe, peamiselt hajaasustus.

Täiendav küsimus:
Kas ja kuidas on kaardistatud nö vajaduspiirkonnad, kus Interneti kättesaadavus puudub või on raske?
(täpsem küsimusepüstitus oli järgmine: "Kuidas Eesti Vabariigi Valitsus jagab riigi/rahva raha riiklikult tähtsa probleemi lahendamiseks ilma eelneva vajaduspiirkonna kaardistamiseta? Kas on põhimõtteks: Jagame raha ja pärast vaatame, mis/kes sai? Oleks hea, kui projekti teostamine (kaabelvõrgu ehitus) toimuks perifeeriast keskuste suunas."

Täiendav ettepanek:
"Lugesin eelnõud ja mulle jäi arusaam, et toetatakse ainult valguskaabelliinide rajamist, kuid minu arust tuleks kaasata toetuste saajate ringi ka mobiilse interneti pakkujad. Neil on ju sidevõrk välja ehitatud, ainult mastide juures olevad seadmed on vanad ja aeglased. Piisab riigi abiga seadmete väljavahetamisest, et lahendada paljudes piirkondades kiire interneti probleem."

Head inimesed Eesti külades! Kui teil on pakkuda lisainformatsiooni piirkondade hetkeolukorra ja vajaduse kohta erinevates Eesti paikades, siis võtan info heameelega vastu ja saan edastada Siseministeeriumisse.


Tervitades,

Katrin Uudeküll
juhatuse liige
Eesti Külaliikumine Kodukant
katrinuu@gmail.com

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://picasaweb.google.com/kaupovipp
 
"Kodukant" ootab infot internetiprobleemidest
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Torgu Kuningriik :: Riigielu :: Informatsioon-
Hüppa: