Torgu Kuningriik

Koht olemiseks.
 
PealehtCalendarKKKOtsiLiikmete nimekiriKasutajagrupidRegistreeriLogi sisse

Share | 
 

 NB!!! Lõhutud Lülle-Karuste külatee ja rtd-tamm.

Go down 
AutorTeade
Kaupo Vipp

avatar

Postituste arv : 181
Join date : 09/09/2009
Age : 56
Asukoht : Türju küla, Vabuaia tn. 1

PostitaminePealkiri: NB!!! Lõhutud Lülle-Karuste külatee ja rtd-tamm.   Nelj Mai 27, 2010 10:01 am

Lisaks mitmes kohas lagastatud metsa-alustele on viimastel päevadel metsa väljaveoga läbimatuks muudetud ligi 5 km teid vallas. Seekord on muuhulgas täielikult ära lõhutud ca 700 m pikkune osa vähemalt 300 aastat vanast - aga tõenäoliselt muinasaegsest - külateest, mis piirneb muinaspõldude ja kivikalmetega ning elas üle isegi nõukogudeaegse hoolimatuse ajad. See on ko. aastal tegelikult juba kolmas teadaolev analoogiline juhus valla territooriumil, kuigi tegijad on erinevad. Lihtne jutt ei paista sugugi aitavat, asjad lähevad aina hullemaks. Info on edastatud ka keskkonnaametile.

Lõhutud teelõigud läbivad eramaid, ega ole valla omandis. Tee paiknemine on näha allpool lisatud kaartifragmentidel. Kui nende kinnistute omanikud juhtuvad seda lugema, või keegi teab omanikke, oleks hea teada, kas on nendega tehtud kokkulepped teede kasutamiseks ja taastamiseks. Vaevalt küll...

Tiit Pruul avastas külateega juhtunu 22. mail. Vallavanemat sai teavitatud, kohal käis metsafirma pomo Tallinnast ja lubas tee jaanipäevaks korda teha. Tegelikult vald firmat selleks sundida ei saa. Ainult kinnistuomanikud, kelle maid tee läbib.

Täielikult lõhutud Lülle-Karuste vana külatee (pinnasetee) lõigu pikkus on ca 700 m. Lisas on fotod külatee säilinud ja lõhutud osadest. Sissesõidetud rööpad on kuni ca 70 cm sügavad.

Teena kasutatava, nüüd kergsõidukeile täiesti läbimatuks muudetud vana raudteetammi osa pikkus on ca 1 km. Raudteetammist kadunud Suurevare magistraalkraavi truubi koht on pinnast täis aetud, mistõttu on tugevalt üles paisutatud veetase väga suurel maa-alal, kus kasvav mets hakkab liigniiskuses hävima.

LISA: Fotod ja kaart lõhutud külatee osa paiknemise ning ümberkaudsete kinnistutega on näha siin
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://picasaweb.google.com/kaupovipp
 
NB!!! Lõhutud Lülle-Karuste külatee ja rtd-tamm.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Torgu Kuningriik :: Riigielu :: Informatsioon-
Hüppa: