Torgu Kuningriik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Torgu Kuningriik

Koht olemiseks.
 
PealehtLatest imagesOtsiRegistreeriLogi sisse

 

 Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima

Go down 
2 posters
AutorTeade
Ivar




Postituste arv : 9
Join date : 22/11/2009

Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima Empty
PostitaminePealkiri: Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima   Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima I_icon_minitimeReede Jan 22, 2010 9:46 pm

Üks mõte, mis tekkis täna Kaupoga meilivahetust pidades ning mille Kaupo palus arutamiseks foorumisse kirja panna (ma ei teagi, mis rubriigi alla see sobiks - jäi siis siia kui lihtsalt "üks möte"):
Jutt puudutas kunagi minu poolt foorumisse esitatud küsimust Sõrve talude peremärkide kohta. Muhulased (eelkõige küll Ülo Rehepapp) on avaldanud Muhu kohta väga väärtusliku infokogumi:
http://muhu.rehepapp.com/ouemargid.php

Sellega seoses tekkis idee, kas Torgu vallavalitsus koostöös Salme vallavalitsusega ei võiks veidi ergutada Salme koolis õppivaid lapsi oma kodukandi ajalugu uurima. Vallad võiksid ju välja panna pisikesed (või ka veidi suuremad) auhinnad parematele uurijatele. Valla kultuurikomisjon võiks ju sel teemal midagi arvata.

Õuemärgid võiks olla üks selline juhuslikult väljapakutud teema. (Ma muidugi ei tea kindlalt väita, kas on ehk juba midagi taolist tehtud ja uuritud). Kindlasti tuleb õpetajatega nõu pidada (kas see töö koostamine annaks näiteks arvestada aine hindena jne.). Ma kujutan ette, et kui talvel selline koduloo võistlus välja kuulutada, siis sügisel, peale suvevaheaega saaks päris põnevaid töid lugeda. Mine tea, ehk annab siin koostööd teha ajalootoaga ning paremad teemad väljapanekuks kujundada.

Peremärgid on vaid üks juhuslikult pähe tulnud teema. Sõrve on ju ajalugu pilgeni täis. Mõni aeg tagasi oli siinsamas foorumis Sõrve mõisatest ja nende omanikest. Aga samamoodi võiks uurida Sõrve talukohtade nimesid. Paljudes neis nimedes on püsinud ajalugu läbi sajandite. Kohe saab Tartu rahust täis 90 aastat - sellega seoses idee uurida Vabadussõjas võidelnud Sõrve meeste lugusid. Ainest on tohutult.

Torgu valla lehes on pikka aega avaldatud lugusid Sõrve koolidest. Neid oli vähemalt minul päris huvitav lugeda. Aga veelgi põnevam oleks kui saaks mõnele veebilehele kokku koondada kõik koolipildid ning sinna juurde ka piltidel olevate laste nimed. See oleks hindamatu infoallikas. Veel on elus neid, kes võiksid piltidel olevaid ära tunda.

Ma tean, et Eldur Seegel on Sõrve koha- ja ajalugu väga põhjalikult uurinud ning jäädvustanud. Ma usun, et ka tema võiks ridamisi teemasid välja pakkuda ning sinna juurde hulgaliselt nõuandeid ning vihjeid inimeste kohta, kellest võiks siin abi olla.

Loodan, et kaasfoorumlased jätkavad seda ideederida.

Ivar
Tagasi üles Go down
Epp

Epp


Postituste arv : 36
Join date : 01/10/2009
Age : 69
Asukoht : Sõrve (Sääre-Imara)- Kuressaare

Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima   Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima I_icon_minitimeLaup Jan 23, 2010 12:13 am

Tuletan veelkord meelde, et Tiiu Suurhans omal ajal tegi lastega kodu-uurimistööd kohe hoolega. Kuskil ja kellelgi on kindlasti midagi neist töödest alles.
See materjalide kokkukogumine internetti oleks küll väga tänuväärt tegemine. Uu, noored nobenäpud klaviatuuril ja hiiretaltsutajad, andke endast märku. Alustada saaks sellest ju, mis valla lehes juba ilmunud ja Elduril kokku kogutud.
Mul peaks kuskil olema veel mõni Torgu kooli ajalehtki. Enno Kallaste vana aja lugude originaalid, mis näppu jäid, viisin küll ta lapselastele, aga need saab sealt ju korraks veel kätte.
Tagasi üles Go down
http://isetehtud.page.tl
Epp

Epp


Postituste arv : 36
Join date : 01/10/2009
Age : 69
Asukoht : Sõrve (Sääre-Imara)- Kuressaare

Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima   Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima I_icon_minitimeKolm Jan 27, 2010 10:29 am

Leidsin kultuuriministeeriumi kodulehelt programmi Saarte kultuuri toetamisest, mis rahastab ka kodu-uurimist. Taotluste esitamise tähtaeg on 18.veebruaril. Kui on need, kes tahavad miskit tegema hakata, võtke ühendust, aitan raha taotleda.
Pealehakkamist ja vastupidavust!
Tagasi üles Go down
http://isetehtud.page.tl
Sponsored content





Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima   Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima I_icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Ergutagem lapsi oma kodukandi ajalugu uurima
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Torgu Kuningriik :: Riigielu :: Mõtted-
Hüppa: