Torgu Kuningriik

Koht olemiseks.
 
PealehtCalendarKKKOtsiLiikmete nimekiriKasutajagrupidRegistreeriLogi sisse

Share | 
 

 Laadla seltsimaja II hooaeg

Go down 
AutorTeade
Kaupo Vipp

avatar

Postituste arv : 181
Join date : 09/09/2009
Age : 56
Asukoht : Türju küla, Vabuaia tn. 1

PostitaminePealkiri: Laadla seltsimaja II hooaeg   Teis Juun 11, 2013 8:50 am


2012 a. septembrist kuni 2013 a. maini kestnud Laadla seltsimaja II tegutsemishooaeg sai üsna tihe. Kõige rohkem – koguni 11 korda - käisid koos mälumänguhuvilised. Et sellest ka kasu oli, seda näitas meeskonna ”Torgu Kadakas” üldvõit ülesaaremaalisel mälumängul.
Hooaja jooksul said huvilised kuulata mitut väga huvitavat ettekannet. Gert Hirsch avas veidi põhjalikumalt ilmastiku- ja kliimamuutuste temaatikat; Mari Kübarsepp kõneles maitse- ja ravimtaimedega seonduvast; Kalju Paldis enesetervendamisest ning eluväest. Kohaliku Omaalgatuse Programmi toetatud õpitubades rääkis Mari Lepik rahvakultuurist ja Sõrve keele päästmise püüdeist ning Tiit Pruul muinas- ja lähiajaloo märkidest Torgu maastikel.
Käsitöötoa kooskäimistel oli Kaire Ley teemaks Jämaja pärimuslikud näputöövõtted, Koidu Heinmaa aitas rahvuslikke jõulukaunistusi meisterdada ning Merike Sepp demonstreeris muistset raamkudumise tehnikat. Lisaks koguti kõigi osaledasoovinutega kokku kohalikud käsitööd, esindama Torgu valda ülesaaremaalisel käsitöönäitusel.
Suurim tähtpäeva tähistamine oli Torgu Kuningriigi ja Kirill I kuningaks kroonimise 20 aastapäev, mille ettevõtmised kestsid lausa 3 päeva. Vääriliselt võeti vastu ka Uus Aasta, Eesti Vabariigi aastapäev, naistepäev, volbriöö ning Taga-Sõrve juurtega tüdruku esinemine Eurovisiooni kontserdil. Veel korraldati heategev jõululoterii, tehti vallarahvaga mitu talgupäeva Laadla peoplatsi korrastamiseks jne.
Erinevaid kooskäimisi sai lausa 32 tükki. Ning Kohaliku Omaalgatuse Programmi toel tuleb eelnevaile lisaiks veel kaks suvist õpituba:
15. juunil, laupäeval kell 2, Torgu valla mõisade ajaloost ja siinsete mõisnike geneoloogiast - Kaire Ley ettekanne vastavatest uurimustest koos järgneva vestlusringiga
06. juulil, laupäeval kell 2 Taga-Sõrve elust läbi IXX - XX sajandi ajakirjanduse kajastuste - Eldur Seegeli ettekanne ning materjali-kogumike tutvustamine koos järgneva vestlusringiga

Suve jooksul toimub Laadlas veel suuremaid üritusi:
22. juunil on Laadla Jaanipäev;
20. juulil Taga-Sõrve Suvine Külasimman ning
03. augustil Laadla Leivapäev, mis seekord on kokku seotud Sõrvemaa Pärimuskultuuri päevaga.

Lõpuks veel üks oluline teade: sõrvekeelse aabitsa tegijate seltskond loodab abiks kõiki, kes teavad Sõrvemaa legende, mõnda siinset vana nalja – laulu – mängu või unustusse vajunud sõrvekeelset väljendit. Andke oma teadmised järeltulijatele edasi! Palun võtke ühendust e-posti teel: koguvili@gmail.com , Tammeougu Mari, või siis telefonil 53432739.

Suur tänu kõigile korraldajaile, abistajaile, esinejaile ja üritustel osalenuile, tänu kellele sai seltsimaja hooaeg hinge ja vaimu kosutav ning nii muhe ja mõnus! Kenade kohtumisteni!
Laadla Seltsimaja nimel
Kaupo Vipp
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://picasaweb.google.com/kaupovipp
 
Laadla seltsimaja II hooaeg
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Torgu Kuningriik :: Riigielu :: Uudised-
Hüppa: