Torgu Kuningriik

Koht olemiseks.
 
PealehtCalendarKKKOtsiLiikmete nimekiriKasutajagrupidRegistreeriLogi sisse

Share | 
 

 kiri volikogule

Go down 
AutorTeade
SDESõrvePostituste arv : 2
Join date : 12/12/2011

PostitaminePealkiri: kiri volikogule   Esm Dets 12, 2011 12:08 pm

Palun Torgu valla volikogul võtta istungi päevakorda olulise küsimusena järgmine punkt:
Torgu vallavara (klubi-rahvamaja, endine koolimaja) sihipärane kasutamine.
Põhjus - nimetatud vallavara teenib praegu mitte valla avalikkuse vaid erahuve. Seda pole võimalik kasutada ei MTÜde ja seltsingute koduna ega ka kogukonnaköögina, nagu oli ette nähtud volikogu ülesandel sõlmitud vallavara kasutamise lepingus.

Selgituseks: endisest koolimajast pidi kujunema omanäoline MTÜde ja seltsingute kodu. Rendilepingust loeme: 6.2. "Üürnik on kohustatud kohendama ruumid oma vahenditega pärast vara ülevõtmist kahe aasta jooksul noortekeskuse, käsitöökoja jm valla elanike huvides toimivate tegevuste käivitamiseks." Kas see on ikka nii?
Näiteks köök, millest pidi saama kogukonnaköök, aga sai ettevõtja Triin Kivimaa omaks. (tunnusatud kui T. K. köök Toidu- ja veterinaaria ametis)
Toimub äritegevus, küpsetame, valmistame, toitlustame, ostame, müüme jne (vt reklaame saaremaatuuliku kodulehelt)
Ja nüüd loeme ka ajalehest, et Soomes toimus Mardilaat. Tsitaat Meie Maast: "Saarepoe eestvedaja Triin Kivimaa ütleb: Minul oli kaasas 220 leiba."
Saaremaa ettevõtjad ütlesid: (Saarte Hääl) "Oi, meil läks väga hästi, kõik ostsid ja saime oma toodetele head reklaami."
Kas võime nüüd arvata, et koolimaja köögis saab leivategu kõva hoo sisse? Tellimusi tuleb uksest ja aknast. Võtame tööle 3-4 pagarit, kokka kahes vahetuses, sest muidu ei jõua tellimusi täita. Ohessaares on avatud teemaja, äsja paluti vallal väljastada projekteerimistingimused Kalurite söögimaja ehitamiseks, taotluses oli kirjas, et toitlustame 40 inimest päevas, korrutame selle nüüd 120 päevaga, saame ca 5000 klienti suveperioodil.

Meie küsimus: milliste eriteenete eest Torgu valla võimud tegid otsustuskorras ühele perekonnale miljonikroonise (ca 64000 eur) kingituse koolimaja köögi näol?

NB! Mallel ja Triinul ei ole siin mingit süüd. Tublid ja ettevõtlikud inimesed. Kui antakse, siis tuleb kingitus vastu võtta.

Huvitav on lugeda vallavanema kirja Saarte Koostöökogule 10.06.2011 nr 73 väljavõte: kohalik omavalitsus on andnud hoone üürile neljale MTÜle vastavalt sõlmitud üürilepingule, kes pakuvad kogukonnale olulisi teenuseid ja endises koolimajas asub ka toimiv kogukonnaköök. Meile jääb arusaamatuks, kas Tiit Põld ei teadnud, mida ta kirja paneb või
teadis, et kirjapandu ei vasta tõele, näiteks kogukonnaköök. Kas ta valetas?

Lootsime, et vallavanem kutsub asjast huvitatud inimesed kokku ja võtab pinged maha. Sain vallavanemalt vastuse, et tulge vallamajja tema kabinetti. See oleks ju tühi käik, kui ei ole kohal teist poolt, kellega läbi rääkida ehk Triin Kivimaad. Omapoolse lahenduse pakkusin välja 01.11.2011 saadetud kirjas. Ei minu ega Luule Aadussooga pole sellel teemal ühendust võetud.


Jüri Mitt
Torgu valla kodanik
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
 
kiri volikogule
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Torgu Kuningriik :: Riigielu :: Vallaelu-
Hüppa: